063-429-88-78, 097-699-87-18 autolexkiev@gmail.com

Сьогодні практично кожен автомобіль обладнаний кондиціонером або клімат-контролем. Відмінностей між ними безліч: кондиціонер може тільки охолоджувати повітря, а клімат-контроль створює комфортний мікроклімат в салоні при мінімальному втручанні водія.

Що таке кондиціонер автомобіля?

Кондиціонер відповідає за приплив і охолодження повітря, що надходить в салон. Він складається з безлічі елементів, це: трубки, шланги, компресор, конденсатор, випарник, ТРВ, осушувач. Для закачування повітря використовується вентилятор, за чистоту повітря, що потрапляє з вулиці в салон, відповідає фільтр.

Кондиціонер включається тільки тоді, коли двигун авто заведений. У деяких моделях авто є температурні пристрої, що сигналізують про тепловий стан повітря всередині салону. Обладнаний датчиками кондиціонер може запускатися в автоматичному режимі. В інших випадках, водій сам вмикає і вимикає кондиціонер.

Що таке клімат-контроль?

Клімат-контроль має більше функцій, порівняно з кондиціонером, але такі машини завжди коштують дорожче. Відомо, що різкі скачки і перепади температури в салоні заподіюють дискомфорт, а клімат-система підтримує температуру повітря в потрібних межах. Клімат-контроль може служити і кондиціонером, і авто піччю, він обладнаний безліччю датчиків контролю за температурою і вологістю. Водій задає будь комфортний для нього режим, а пасажири керують клімат-системою за допомогою пульта.

Плюси і мінуси кондиціонера і клімат-контролю

Відмінностей між клімат-контролем і кондиціонером безліч. Кондиціонер використовується виключно для охолодження повітря, а клімат-система має більше можливостей для підтримки комфортної температури в салоні.

Пам’ятайте, будь-яка система в автомобілі вимагає уваги і регулярного обслуговування. Необхідно щорічно міняти салонний фільтр, щоб вулична пил не осідала на внутрішніх панелях салону. Коли кондиціонер взагалі не використовується, його періодично потрібно включити на кілька хвилин, щоб масло розійшлося всередині системи.

Кондиціонер в авто підходить тільки для запобігання спеки, а система клімат-контролю має безліч додатковий функцій і робить поїздки набагато комфортніше.

Щоб відчувати себе максимально комфортно за кермом автомобіля в будь-яку погоду, при проблемах з кондиціонером звертайтеся до фахівців. В автоцентрі «AUTOLEX» вам запропонують діагностику, заправку кондиціонера, а якщо буде потрібно – якісний ремонт кондиціонера. Тут можна легко і швидко купити комплектуючі та запасні частини для кондиціонера.